• 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/747728primigi.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/306352cas.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/760163bpp.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/587044mettinum.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/826178matej.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/475076jitona.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/609406model2014.jpg

Doporučené články

  • 0
  • 1
prev
next

Jaký materiál povlečení je nejvhod

News image

Ložní povlečení české výroby - SVOBODA LINEN, s.r.o. se zabývá výrobou kvalitního ložního povlečení, které v České republice i v z...

Číst dále

Rozkládací postel šikovné řešení ne

News image

JMP Studio zdravého spaní se specializuje na nabídku postelí, rozkládacích postelí a ložnic. Najdete zde i širokou nabídku kvalitn...

Číst dále

Kvalitní kuchyně na míru ...

News image

Představujeme Vám společnost HEVOS interiér sídlící v Zábřehu na Moravě kdy od jejího vzniku uplynulo již 25 let. Za tuto dobu si ...

Číst dále

Když Clinton Dahl zařizoval svůj dů

News image

Když Clinton Dahl zařizoval svůj nový dům ve funkcionalistickém stylu, přesně věděl, co chce, ale měl problém najít ty správné kou...

Číst dále

Vlhkost staveb řeší AirIzolace

Tisk Email

air

Když máme na starosti starší dům, nebo budujeme nový, máme zájem, aby nám dobře a hlavně trvale sloužil. Když je dům dobře orientovaný, má dobře navržené prostory bydlení, má správnou tepelnou pohodu i v zimním období, s malými tepelnými ztrátami a hlavně je suchý. Pak můžeme říci, že bydlíme zdravě a s malými provozními výdaji.

O co nám jde?

airKdyž dojde k problémům - rozpadávajícím se soklům, zavlhlým prostorám suterénů, v horších případech i k narušení statiky domu, dům se stává neobyvatelný.  Často slyšíme jen jednoduchou otázku. Kdo to zavinil? Odpověď je v zásadě jednoduchá: Vždy člověk, který málo zná a nerespektuje zákonitosti naší přírody, poznané zákony stavební fyziky. Není hlavní problém v použití jednotlivých materiálů anebo v realizaci, ale spíše v použitém řešení a respektování konkrétních podmínek stavby. Každá stavba je svým způsobem unikát, zasazený do konkrétního prostředí terénu s jeho statickými, hydrologickými vlastnostmi. Máme vždy řadu požadavků na stavbu z pohledu jejího provozu, osvětlení, hluku a nakonec i vzhledu. Dům není ve své konečné podobě sériovým výrobkem, je vždy dílem širší party účastněných na jeho vybudování nebo provedení opravy - rekonstrukce.
Dům často neobstojí před častými nápory přírodních vlivů - větru, působení teplot, biologických vlivů včetně člověka.
V převážné většině případů má korozi stavby na svědomí voda v různém skupenství a místě působení. Přirozený koloběh vody v přírodě (včetně pohybu v materiálu staveb) však nepřechytračíme. Optimálním není ani například oddělení vlhké zemní zóny od vrchní části stavby (plechy, chemie, plasty apod.).

Co je „air izolace“.

Air izolace je metoda trvalého vysoušení konstrukce staveb, působením atmosférických vlivů přírody.

Co se děje?

airV našem podnebním pásu se vlhkost do konstrukce stavby dostává zaplavením, kontaktem se zeminou, ale i přímo ze vzduchu v plynném stavu v závislosti na teplotních a vlhkostních poměrech vnějšího a vnitřního prostředí domu. V závislosti na fyzikálních vlastnostech například obvodové konstrukce stavby.
V často užívaném způsobu izolování podzemní vlhké zóny domu, nemůže vlhkost nikam unikat, hromadí se v konstrukci. Prochází postupně hmotou konstrukce až do míst, kde může uniknout do ovzduší. Když se přidá mráz a případně další i chemické a jiné vlivy, pak společně a hlavně úspěšně (v probíhajících klimatických cyklech), rozrušuje vlhkost i nejkvalitnější stavební materiály na kterých budova stojí.

Jaké je logické řešení?

.Jako účinnější řešení (než zápasení s přírodou) se jeví naopak respektování přírodních zákonitostí a jejich využití k trvalé, vlhkostní stabilizaci stavební konstrukce.
Na odpaření vody je potřeba hodně energie, když si uvědomíme  že v 1m3 cihelné hmoty je při nasycení přes 200 kg vody. Tedy si rychle začneme prohlížet peněženku, jestli dokonce na pravidelné, umělé vysoušení konstrukce stavby by bylo dost peněz.
Atmosféra naší země pracuje  v sinusových cyklech jednotlivých vlivů, v parametrech různé velikosti a frekvenci. Pravidelné změny v atmosféře nastávají v průběhu každého dne. V nejdéle trvajícím cyklu, pak v průběhu roku. Můžeme konstatovat střídání období sucha a dešťů, období nízkých a vysokých teplot, které se projevuje menším nebo větším obsahem vody obsažené v plynném stavu ve vzdušnině. Tyto vlastnosti atmosféry spolu s dalšími lze velmi dobře využít ke stabilizaci vlhkosti v konstrukci tak, aby tato zůstávala na potřebné, nízké úrovni obsahu vlhkosti. Musíme jenom vzduch k vlastní konstrukci vpustit. Na druhé straně zabránit zbytečnému vniku vody (vlhkosti) do konstrukce budovy například vložením drenáží k základové spáře pro případný svod a odvod vody od objektu.
Při řešení „air izolace“ se proto zabýváme praktickým použitím tvarovaných fólií, desek a tvarovek v konstrukcích staveb. Zabýváme se dimenzováním větracích výšek (spár) a ploch, potřebným pohybem vzduchu v těchto prostorách a přirozenou iniciací tohoto pohybu. Zabýváme se statikou zatížení zeminy při použití různých výrobků, statikou roznášecí horní nosné plochy tvarovaných výrobků. Zabýváme  se i dalšími faktory, které vedou k harmonickému, ekonomickému řešení rekonstrukce podlah a svislých stěn stavby. Zhotovení Air izolace u nové stavby je jednoduší, zvláště když si navíc uvědomíme, že se jedná z pohledu montáže vlastní izolace o suchý, montážní způsob.
20 let realizací a zkušeností bez jediné reklamace na funkčnost a účinnost těchto izolací použitých v celé republice k odvlhčení rodinných domů, zámků a kostelů včetně památkově chráněných, ukazují na její účinnost. Při prohlídce staveb budovaných na našem území již před 400 lety, stavěných na základech z kamene, získané výborné zkušenosti se vzduchovými izolacemi jenom potvrzují. V zátopových oblastech tyto izolace umožňují zatopení systému, po opadnutí vody pak jejich samovolné vyprázdnění. Umožňují postupné vysušení stěn bez dalších zásahů a vynaložených nákladů.
Člověk pracující v přírodě, její změny citlivě vnímá. Řeší příčiny problému. Vzduchové „air izolace“ používá více než 2000 let ke své spokojenosti. Současný i „odborně vzdělaný“ člověk tuto citlivost na dění v přírodě a logiku věci často ztrácí (nejen v této oblasti). Současná přemíra zákonů, vyhlášek a nařízení slouží více k řízení obchodní činnosti a centralizaci moci. Bohužel. Vývoj v jakékoliv oblasti mohou ve společnosti dále posunout jen poctivě vzdělaní, pracovití, akce schopní lidé, nesvázaní byrokracií.

Ing. Buček Jan, Brno 8. 8. 2013

air

T system s.r.o.
Vzhledná 48
642 00 Brno-Bosonohy

T: 420 547 227 266
Servis: 420 603 472 27882
Administrativa: 420 603 549 283

E: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.tsystemsro.c
www.estav.cz/tsystem

Aktualizováno ( Čtvrtek, 07 Červenec 2016 10:37 )