• 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/747728primigi.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/306352cas.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/760163bpp.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/587044mettinum.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/826178matej.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/475076jitona.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/609406model2014.jpg

Doporučené články

  • 0
  • 1
prev
next

Jaký materiál povlečení je nejvhod

News image

Ložní povlečení české výroby - SVOBODA LINEN, s.r.o. se zabývá výrobou kvalitního ložního povlečení, které v České republice i v z...

Číst dále

Rozkládací postel šikovné řešení ne

News image

JMP Studio zdravého spaní se specializuje na nabídku postelí, rozkládacích postelí a ložnic. Najdete zde i širokou nabídku kvalitn...

Číst dále

Kvalitní kuchyně na míru ...

News image

Představujeme Vám společnost HEVOS interiér sídlící v Zábřehu na Moravě kdy od jejího vzniku uplynulo již 25 let. Za tuto dobu si ...

Číst dále

Když Clinton Dahl zařizoval svůj dů

News image

Když Clinton Dahl zařizoval svůj nový dům ve funkcionalistickém stylu, přesně věděl, co chce, ale měl problém najít ty správné kou...

Číst dále

Nejvýhodnější vytápění nejen pro novostavby

Tisk Email

es01

V době, kdy ceny za energie neustále rostou, se snad každý zajímá, jak ušetřit. Nejvíce energie spolyká obvykle vytápění bytu či domu, protože rozdíl provozu mezi nejlevnějším a nejdražším vytápěním je až trojnásobný. Ty nejlevnější mají buď extrémně vysoké náklady na pořízení nebo vyžadují náročnější obsluhu. Mezi nejlépe regulovatelné druhy vytápění patří bezesporu elektrické. To však má pověst jednoho z nejdražších. Je to pravda u elektrických přímotopů, ale existuje i systém, který má jen poloviční finanční náročnosti při ročních nákladech na provoz. Tím jsou infračervené topné panely, které vyrábí znojemská firma ES systems produkt s.r.o.

es02Prvotní úspory při vytápění s infrapanely při projektování nového domu

Podle velikosti místnosti se volí vhodné topné panely, není zapotřebí speciální projekt jako například u plynového topení, také není potřeba projekt na plynoinstalaci. Topení infrapanely je v rámci projektu elektroinstalace.

Finanční náklady na výstavbu domu při vytápění objektu infrapanely ve srovnání s nejčastějším způsobem vytápění – ústředním plynovým topením s plynovým kotlem

Při použití vytápění infrapanely odpadá celá řada konstrukcí, které musí být součástí stavby. Při otopu plynem či pevnými palivy musí mít stavba komínu, který je nákladnou záležitostí (v průměru cca 40 000 Kč), při vytápění pevnými palivy pak prostor na jejich uložení. Při použití plynu musí být vybudována přípojka a rozvod plynu (cca 55 000 Kč). Další výhodou je možnost postupné instalace, když například v domku zatím neuvažujeme o využití podkroví. To znamená u ústředního topení problém.  Další úspory jsou v absenci servisu. Elektrické topení s infrapanely ES systems  nepotřebuje  během své 5-ti leté záruky a ani při své minimální životnosti  40 let vůbec žádný servis.

es03Finanční náklady při elektrickém topení  s infrapanely ES systems

Cena za vytápění je nižší než při použití klasického ústředního topení s plynovým kotlem, výrazně výhodnější, než při užití elektrokotle a samozřejmě největší úspory jsou proti elektrickým přímotopům. Ve srovnání s tepelnými čerpadly topný systém ES systems topí o několik % dráže, ale v pořizovacích cenách mu tepelná čerpadla nemohou konkurovat. Levnější jsou některá pevná paliva, ale zde se přichází o komfort obsluhy.

Regulace teploty

V každé místnosti můžeme naprogramovat individuálně teplotu v průběhu dne či týdne poměrně jednoduchým regulačním zařízením. Tuto možnost má i ústřední topení, ovšem přináší to vyšší náklady a složitější instalaci.  

Princip infračerveného topení

Infrapanely vyzařují neviditelné infrapaprsky, které ohřívají stěny a podlahu, popřípadě strop. Ty pak sekundárně vytápějí místnosti. Úspora spočívá ve skutečnosti, že se neohřívá nejdříve vzduch v místnosti. Při tomto druhu topení neexistuje tzv. studené sálání ze stěn. Pro dosažení tepelné pohody stačí menší teplota vzduchu v místnosti, protože teplota stěn a podlah v místnosti dosahuje 22 oC.

es04Rychlá instalace systému infrapanelů ES systems

Během jednoho dne je vše hotovo včetně napojení na regulační systém. Samozřejmě musí být příprava k napojení, ale ta je součástí elektroinstalace domu.

Pravidlo kam se mohou infrapanely instalovat

Mohou být kdekoliv, ale musí být otevřeny do prostoru. Nemohou být schovány třeba za skříňkou. Mnoho investorů volí umístění na strop, který je pro umístění vhodný a na rozdíl od radiátorů v místnosti nepřekáží.

Kde je možné získat informace? Je k dispozici poradenská služba?

Vše zajišťuje firma ES systems se sídlem ve Znojmě, která má již rozsáhlou síť obchodních zastoupení po celé České, ale i Slovenské republiky.
Kontakty na nejbližšího zástupce
naleznete na:
www.es-systems.eu
tel. +420 605 533 522

Aktualizováno ( Čtvrtek, 07 Červenec 2016 10:39 )