• 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/747728primigi.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/306352cas.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/760163bpp.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/587044mettinum.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/826178matej.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/475076jitona.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/609406model2014.jpg

Doporučené články

  • 0
  • 1
prev
next

Jaký materiál povlečení je nejvhod

News image

Ložní povlečení české výroby - SVOBODA LINEN, s.r.o. se zabývá výrobou kvalitního ložního povlečení, které v České republice i v z...

Číst dále

Rozkládací postel šikovné řešení ne

News image

JMP Studio zdravého spaní se specializuje na nabídku postelí, rozkládacích postelí a ložnic. Najdete zde i širokou nabídku kvalitn...

Číst dále

Kvalitní kuchyně na míru ...

News image

Představujeme Vám společnost HEVOS interiér sídlící v Zábřehu na Moravě kdy od jejího vzniku uplynulo již 25 let. Za tuto dobu si ...

Číst dále

Když Clinton Dahl zařizoval svůj dů

News image

Když Clinton Dahl zařizoval svůj nový dům ve funkcionalistickém stylu, přesně věděl, co chce, ale měl problém najít ty správné kou...

Číst dále

Svatební den

Tisk Email

svatby01

Pokud se rozhodnete pro společnou cestu životem, mělo by to být navždy. Spojení dvou lidí, kteří zpečetí slibem svoji lásku před Bohem  nebo jen s účastí úředníka a výměnou prstenů, by měl být dnem nového začátku. Na tento den by měly zůstat ve vašem srdci jen ty nejkrásnější vzpomínky.

svatby02Svatební horečka

Už vás požádal o ruku? Pokud ano, blýská se vám na prsteníčku prstýnek a vy všem svým přátelům pravděpodobně okatě ukazujete co se ve vašem životě mění. Přichází období svatební horečky, protože být zasnoubeni znamená tradice: „Do roka svatba“. Ne vždy je to pravidlo, ale je milé jej dodržovat. Pokud jste si oba jistí, že pro vás  znamená toto rozhodnutí společný cíl v životě, hurá do toho. Pak už vás čeká jen výběr šatů, styl svatby, kytice, prstýnky, obřad, jídlo a zábava. Doporučujeme svatební horečku projít co nejklidněji a pokud přípravy nestíháte, pouvažujte o svatbách na klíč, které mohou vyjít i levněji a hlavně nemáte tolik starostí. Pokud se se svým drahým nemůžete sejít v některých názorech na svatbu, udělejte kompromis nebo si své požadavky jednoduše vyberte v jiné části příprav svatby. Nelíbí se mu, že chcete jet k obřadu v kočáru? Přidejte si na spodničce nebo navrhněte styl svatebních doplňků podle sebe. Pokud vám to klape, dokážete se shodnout, domluvit i ustoupit z požadavku, protože ten druhý by to pro vás udělal také.

svatby03Svatební osnova

Pro začátek vám bude stačit papír, tužka a kalkulačka. Sestavte si seznam jak bude vaše vysněná svatba vypadat a určete rozpočet do kterého se chcete vejít. Každá položka bude mít svůj čas a hodnotu. Svatbu můžete začít plánovat už 12 měsíců dopředu. Bude se vám to zdát brzy, ale věřte, že čím dřív v tom budete mít jasno a služby zarezervovány, budete přípravy prožívat v klidu a bez nepříjemností. Můžete sepisovat nápady, rozpočty a vytipovávat agentury podle doporučení.
Přibližně 8 měsíců dopředu si najměte svatební agenturu, vyberte styl svatby a barvu, která bude vévodit ve svatební den. Sepiště si seznam hostů, stanovte si datum a místo svatby a proveďte rezervaci. Součástí je pak i nahlášení svatby na matrice, zařídit příslušné formality a zaplatit poplatky. Nezapomeňte vybrat svědky a požádat je o účast na svatbě. V tomto období se také vybírají šaty pro nevěstu.
Neměli by jste zapomínat i na ostatní dodavatele jakými jsou fotograf, kadeřnice, dodavatel  květin, dekorace, kapela nebo DJ, dort i prstýnky. Do svého svatebního dne také  zařaďte  zvyky a tradice. Takový program se postará o rozptýlení hostů a uvolní atmosféru, která může být po absolvování úřední nebo církevní záležitosti trošku napjatá, vždyť někteří z hostů se ještě neznají.

Než řeknete své ANO

6 až 4 měsíce dopředu už je nejvyšší čas si vybrané dodavatele pojistit dohodou. Objednejte fotografa, kapelu, kadeřnici a svatební menu. 3 až 2 měsíce jsou rozhodující pro svatební dort, objednání svatebních oznámení a pozvánek ke stolu, objednání prstenů, dopravního prostředku pro nevěstu a šatů pro ženicha. Nezapomeňte i na to, že u svého zaměstnavatele musíte nahlásit volno.
Měsíc před svatbou je čas na zkoušení účesu a líčení a je také čas promluvit si se svědky a ujasnit si, jaká bude jejich úloha na svatbě.
Poslední zkoušku svatebních šatů absolvuje nevěsta 2 až 3 týdny před svatebním dnem. V tomto období se také objednávají květiny pro nevěstu, maminky, družičky a výzdoba aut a obřadu. Týden před obřadem začíná rozlučkou se svobodou. Kontaktujte i své dodavatele a potvrďte termíny, místo i finální počty. Stanovte zasedací pořádek a poproste svou kosmetičku o zkrášlovací procedury. Den předem si vyzvedněte svatební šaty, zkontrolujte doklady, vyzvedněte kytice, dorty, koláčky, připravte peníze pro platby v hotovosti. Ve svatební den už vás čeká jen pár povinností: Nezapomenout prstýnky, občanské průkazy, stvrzenky o zaplacení a v poslední řadě nezapomeňte při obřadu říci Ano.

svatby05Spousta milých povinností

Tipy pro svatební oznámení

Kde a jak se nechat inspirovat? Nemusíte hodiny prosedět ve svatební agentuře. Máte nespočet možností využít katalogy vámi vybrané svatební agentury nebo si s partnerem vybrat to správné oznámení a pozvánku na internetových portálech. Existuje nespočet tipů jak může vaše oznámení i pozvánka vypadat, včetně výběru citátů i originálních zdobení. Pro rok 2013 jsou moderní damaškové vzory. Vzor damašku má svou historii a lidé si pod slovem damašek představí damaškové povlečení, které se vrací do módy. Damaškové povlečení bylo a je  luxusní. Pozvánky tohoto vzhledu pak působí velmi něžně. Písma na pozvánkách se nabízí spíše elegantní, ležérní a malovaná. Pozvánky pro rok 2013 se zdobí perličkami nebo stuhami a krajkovým lemováním.

Tipy na svatební dort

Svatba bez svatebního dortu je nepředstavitelná. Nemusíte mít na svatbě zrovna pětipatrový dort, ale nemůžete na něj zapomenout. Sladká tečka svatby musí prezentovat celou hostinu. Dle tradice musí ochutnat každý host a nevěsta se ženichem musí dort rozkrojit. Podle držení nože se pak určuje, kdo bude hlavou rodiny. Dnešní doba nabízí rozmanitý výběr, nebojte se tedy výstředností a nechejte si vytvořit dort, který bude svatební pár charakterizovat se vším všudy. Dort by neměl rušit styl svatby, ale zároveň by měl být něčím výjimečný. Správný cukrář má katalog svých výtvorů a nápady, které se nebojí prezentovat. Dort, který je ve stylu balení kufrů na blížící se svatební cestu nebo rozkvetlá zahrada, pobaví hosty i vás a když bude převládat květina, kterou má nevěsta v kytici, doladí styl celé svatby. Kdo má rád klasiku, cukráři nabídnou známé tvary a vytvoří estetické dílo umělců aranžérů. Vodopád květin, který stéká po patrovém dortě a mašle vyrobená z karamelu působí velmi realisticky a živě.

svatby04Tipy na svatební hostinu

Až budete vybírat svatební menu, vyberte klasiku a zajímavé chutě. Většině hostů nemusí chutnat vše, co sváteční mezinárodní jídelníčky nabízí. Krevetový koktejl jako předkrm nemusí mít tu správnou chuť pro člověka, který pod pojmem mořské dary protáčí panenky. Vyberte chutnou klasiku a trošku extravagance. Kachní paštička jako předkrm není špatná volba, hlavní menu složené z výborného vývaru a játrových knedlíčků nikoho neurazí a česká svíčková bývá nejvděčnější. Kdo má chuť na ještě větší klasiku, pochutná si na správně naloženém řízku.

Tipy pro svatební šaty

Pro rok 2013 se chystají zazářit šaty rovných střihů. Není to však o tom, že princeznovským šatům odzvonilo, ale v jednoduchosti je krása a pokud tyto šaty obohatíte vyšíváním, perličkami či krajkou, není to špatná volba. Antický styl je toho příkladem. Zakládá si právě na jednoduchosti a nenápadném zdobení. Nebojte se experimentovat a nechejte si i poradit. Ne všechno co vyberete se hodí pro vaši postavu. V šatech se musíte cítit nejen krásná, ale musí i pohodlně sedět. Ne všem sluší bílá barva. Nebojte se experimentovat i v barvách. Něžnost se skrývá v pastelových barvách a extravagance ve výrazných. Červená stuha kolem pasu nebo modrá prosvítající spodnička oživí tolik oblíbenou bílou barvu svatebních šatů.

Tipy na svatební noc

Moderní doba ukázala, že sezdané páry se už dávno znají po všech stránkách a proto se berou. Dříve byla první noc pro novomanžele velmi posvátná. Dnes jsou páry natolik sehrané že ví, jak si příjemnou intimní chvilku spestřit. Romantická koupel a milování v nadýchaných peřinkách je klasikou. Neváhejte strávit první novomanželskou noc v příjemném hotelu, kde si váží hostů a dokáží za příjemnou cenu připravit novomanželům nezapomenutelně příjemné chvíle. Romantické hrátky jsou povoleny a o naprosté soukromí se postará příjemně zkrášlené apartmá. Fantazie na toto téma je pouze na vás. Je to přece vaše noc.
V nejmenším jen poradíme, jaké spodní prádlo zvolit. Právě takové, které zvýrazní vaše přednosti a zakryje nedostatky, ale věřte, že pokud si vzal právě vás, vaše přednosti i vaše nedostatky miluje. Moderní jsou průsvitné košilky a saténové župánky a chceteli svádět o trošku déle, poradíme vám podvazky. Dlouhá předehra přináší dlouhý nezapomenutelný večer.
K.V.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 07 Červenec 2016 10:40 )