• 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/747728primigi.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/306352cas.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/760163bpp.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/587044mettinum.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/826178matej.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/475076jitona.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/609406model2014.jpg

Doporučené články

  • 0
  • 1
prev
next

Jaký materiál povlečení je nejvhod

News image

Ložní povlečení české výroby - SVOBODA LINEN, s.r.o. se zabývá výrobou kvalitního ložního povlečení, které v České republice i v z...

Číst dále

Rozkládací postel šikovné řešení ne

News image

JMP Studio zdravého spaní se specializuje na nabídku postelí, rozkládacích postelí a ložnic. Najdete zde i širokou nabídku kvalitn...

Číst dále

Kvalitní kuchyně na míru ...

News image

Představujeme Vám společnost HEVOS interiér sídlící v Zábřehu na Moravě kdy od jejího vzniku uplynulo již 25 let. Za tuto dobu si ...

Číst dále

Když Clinton Dahl zařizoval svůj dů

News image

Když Clinton Dahl zařizoval svůj nový dům ve funkcionalistickém stylu, přesně věděl, co chce, ale měl problém najít ty správné kou...

Číst dále

Věčná krása

Tisk Email

svob01

Ne, o žádném zázračném elixíru mluvit nebudeme. Řeč bude o face-liftingu, který dnes patří k nejčastějším zákrokům plastické a estetické chirurgie. Tento anglický název se vžil pro operace obličeje a krku, které si dokáží poradit s projevy stárnutí – tedy pokleslou kůží, tukovými polštářky a vráskami. Mnozí lidé, především ženy, se totiž někdy po čtyřicítce  začnou při pohledu do zrcadla hrozit změn, které se s nimi dějí. 

svob03Přirozeným procesem stárnutí dochází k povolení a poklesu mimického svalstva obličeje, současně  ke vzniku nadbytku kůže a tím i tvorbě hrubších vrásek.
Netrvá dlouho a velká část žen, ale i mužů, hledá nějaký recept, jak vrátit léta zpátky a aspoň trochu obličej vyhladit a omladit. Jednou z možností je právě výše zmíněný plasticko-chirurgický zákrok.
Operace se většinou provádí v celkové anestezii, lze ji ale provést i v kombinaci celkového a místního znecitlivění. To znamená,  že anesteziolog aplikuje nitrožilně uklidňující a bolest tlumící léky a poté následuje ještě místní znecitlivění operovaných partií.  Před operací je nutné neužívat nebo vysadit léky, které zvyšují krvácivost (např. acylpirin, aspirin apod.). U žen je také dobré, aby v době výkonu neměly menstruaci.
Ať už si necháte dělat kompletní facelifting nebo třeba jen „opravit“ povolenou kůži čela, řez se vždy převážně dotýká vlasaté části hlavy. Proto je dobré umýt si den před zákrokem hlavu přírodním šamponem a musíte počítat s tím, že další návštěvu kadeřníka budete muset o několik týdnů odložit.
Jak operace obličeje a krku probíhá? Po aplikaci anestezie vede chirurg řez  ve vlasech v oblasti nad spánkem a pokračuje těsně před předním okrajem boltce. Kolem ušního lalůčku se řez stáčí za ucho a za ním při zadním okraji boltce obloukovitě do vlasů, kde končí. Výsledná jizva tedy může být patrná maximálně v místě předního okraje boltce, jinak je schovaná za uchem a ve vlasech.
Poté se kůže střední a dolní třetiny obličeje, popř. i horní poloviny krku, oddělí od spodiny, napne se směrem vzhůru a  k boltci a její přebytky  se odstraní. Přitom  chirurg vypíná i ochablé mimické svaly obličeje a tím konečný kosmetický efekt ještě zvýrazní. Nezbytným předpokladem úspěšné operace je velmi pečlivá preparace, detailní stavění krvácení a cit pro zacházení s tkáněmi. Rány je nutno velmi jemně zašít a  zavést několik drainů. Každá strana obličeje se operuje zvlášť.
svob04Celá operace vyžaduje skutečně velkou pečlivost a rozhodně není jednoduchým a krátkým výkonem, většinou trvá několik hodin. Na závěr nezbývá, než přiložit obklady a ovázat hlavu elastickým obinadlem.
Při nekomplikovaném pooperačním průběhu si pacient pobude na lůžku do druhého dne, kdy je proveden první převaz. Musí však počítat s tím, že téměř vždy  obličej oteče, že se mohou vytvořit krevní podlitiny a že může někdy mít i  zvýšenou teplotu. Tento stav není nic neobvyklého, někdy ale raději doporučujeme hospitalizaci i několik dní.
Otoky je možné zmírnit polohou vleže se zvýšenou horní polovinou těla a studenými obklady. Teplotu lze snížit pomocí léků, které neobsahují kyselinu acetylsalicylovou (kvůli krvácivosti) a bolesti jsou tlumeny léky, které pacient dostane při odchodu do domácího ošetření. Kupodivu si ale většina pacientek na žádné bolesti nestěžuje.
Stehy se odstraňují zhruba  mezi 10. až 14. dnem po operaci, na  konečný efekt si ale musíte ještě nějaký čas počkat, než skutečně opadnou všechny otoky a zmizí případné modřiny.  Ženy by se neměly líčit dříve než týden po odstranění stehů.  Určitou dobu může přetrvávat  snížená kožní citlivost operovaných partií.
Samozřejmě, že dvacet let vám žádná operace neubere, v tomto směru mají pacientky často přehnaná očekávání, ale zkušený plastický chirurg dokáže  uvést už před výkonem požadavky pacientky na pravou míru.
Při správné indikaci a dobře provedené operaci  bývá výsledek velmi hezký. Obličej většinou vypadá vyžehlenější a působí odpočatým dojmem – jen se to s napnutím kůže nesmí přehnat, aby pacientka neskončila s roztaženými ústními koutky od ucha k uchu a s výrazem  porcelánové žabičky.
Rozhodnete-li se pro operaci po čtyřicítce, vydrží vám nové mládí zhruba sedm až deset let, někdy i déle, ale tato doba je zcela individuální a záleží na mnoha faktorech.
Ale hezké je, že se tento zákrok po vymizení účinku po několika letech může klidně i několikrát opakovat. Jsou pacientky, které mají face-lift operovaný  i třikrát či čtyřikrát.
Zatímco dříve byl tento zákrok určen téměř výhradně ženám, není v poslední době neobvyklé, že se k tomuto kroku rozhodnou i muži a i u nich bývají výsledky přinejmenším uspokojivé.
Cena operace závisí na rozsahu výkonu, době hospitalizace i na pracovišti, které jej provádí. Obecně lze ale říci, že se pohybuje okolo 30 000 Kč.

svob02MUDr Svatopluk Svoboda

narodil se  25. 7. 1950 a patří v současné době k nejzkušenějším, nejznámějším a nejvyhledávanějším plastickým chirurgům.
Plastickou chirurgií se zabývá již více než 35 let. Dlouhou řadu let je vedoucím jednotky intenzivní péče na Klinice Plastické chirurgie v Praze, současně je odborným asistentem lékařské fakulty, kde vyučuje studenty a zabývá se výukou lékařů v plastické chirurgii. Mnoho současných mladších plastických chirurgů byli jeho žáci. Od roku 1995 provozuje privátní praxi, zaměřenou na estetickou plastickou chirurgii a je majitelem soukromého sanatoria, kde je věnována pacientkám špičková a mimořádná péče.


Alfa centrum lékařské kosmetiky
Václavské nám. 30, Praha 1
mobil: +420 606 284 909
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.svatopluksvoboda.cz
www.sanatorium-kolin.cz

Aktualizováno ( Čtvrtek, 07 Červenec 2016 10:43 )