• 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/747728primigi.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/306352cas.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/760163bpp.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/587044mettinum.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/826178matej.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/475076jitona.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/609406model2014.jpg

Doporučené články

  • 0
  • 1
prev
next

Jaký materiál povlečení je nejvhod

News image

Ložní povlečení české výroby - SVOBODA LINEN, s.r.o. se zabývá výrobou kvalitního ložního povlečení, které v České republice i v z...

Číst dále

Rozkládací postel šikovné řešení ne

News image

JMP Studio zdravého spaní se specializuje na nabídku postelí, rozkládacích postelí a ložnic. Najdete zde i širokou nabídku kvalitn...

Číst dále

Kvalitní kuchyně na míru ...

News image

Představujeme Vám společnost HEVOS interiér sídlící v Zábřehu na Moravě kdy od jejího vzniku uplynulo již 25 let. Za tuto dobu si ...

Číst dále

Když Clinton Dahl zařizoval svůj dů

News image

Když Clinton Dahl zařizoval svůj nový dům ve funkcionalistickém stylu, přesně věděl, co chce, ale měl problém najít ty správné kou...

Číst dále

Jaká okna vybrat?

Tisk Email

vekra01

 Pořízení nových oken je volba, která ovlivní kvalitu bydlení na dlouhou dobu. Ať už zvolíte okna z plastu, dřeva nebo hliníku či kombinaci materiálů je třeba pamatovat, že na prvním místě je kvalita. Levná okna nejasného původu mohou být zdrojem problémů a pořádně zkomplikovat život.

Podle čeho vybírat okna

vekra02Při výběru oken by hlavním kritériem mělo být prostředí, kde budou okna sloužit a parametry stavby. Pokud je dům v místě, kde jsou náročné povětrnostní podmínky nebo větší hluková či prachová zátěž, mělo by to být zohledněno při výběru profilového systému.
Volba okenního systému je důležitá i v případě instalace do pasivních domů, kde musí být součinitel prostupu tepla celým oknem Uw menší než 0,8 W/m2K. Tepelně izolační vlastnosti oken závisí, bez ohledu na materiál, na stavební hloubce okenního profilu a kvalitě zasklení. Volba izolačního dvojskla nebo trojskla má na vlastnosti oken velmi zásadní vliv.
Bezpečnost domova je dalším kritériem, které je třeba brát v úvahu. Moderní okna nabízejí řadu ochranných prvků, které znesnadňují vloupání. Doporučujeme seznámit se s nabídkou doplňků a zejména s kvalitou a parametry kování, které zásadně ovlivňuje funkčnost oken.

Volba materiálu

vekra03Zákazníci často řeší otázku materiálu oken. Z hlediska izolačních vlastností nemá volba materiálu na parametry oken vliv. Liché jsou i předsudky, že plastová okna oproti dřevěným eurooknům „nedýchají“, při správném seřízení je tzv. průvzdušnost obou typů oken srovnatelná. Volba materiálu je především otázkou zákazníkových preferencí a také finančních možností.
Každý materiál má své výhody i nevýhody. Z hlediska designu si může zákazník vybírat z široké nabídky dekorů a barev.
I plastová okna tak mohou být na první pohled téměř nerozeznatelná od dřevěných či hliníkových. Faktem je, v současné době jsou v ČR nejvíce žádaná plastová okna. Vedle ceny je dalším důvodem především to, že není třeba pečovat o jejich povrchovou úpravu, jako je tomu u dřevěných eurooken. V současné době je ale kvalita povrchové úpravy eurooken taková, že při minimální údržbě vydrží krásná desítky let. Pro ty, kdo chtějí mít doma dřevěná okna, ale nechtějí se zabývat péčí o ně, jsou ideální volbou dřevohliníková okna. Hliníkové venkovní opláštění okna perfektně chrání a navíc je možné volit z různých tvarových variací hliníkového pláště, který velmi podstatně změní vzhled i charakter stavby. Značka Vekra nabízí hned pět různých tvarových variant dřevohliníkových oken.
Hliníková okna patří do nejvyšší cenové kategorie. Donedávna se uplatňovala především v komerčních stavbách, ale pro moderní rodinné domy jsou stále žádanější. Velkou výhodou je jejich faktická nezničitelnost a možnost volby dekoru prakticky bez omezení.

Nepodceňujte volbu dodavatele

vekra04Pořízení oken je nemalou investicí, a to na desítky let. Vyplatí se pečlivě vybírat dodavatele a dávat si dobrý pozor na lákavé nabídky slev. Kvalita ale není zadarmo a při nejasném původu oken se může výhodná koupě snadno proměnit v noční můru. Skutečná kvalita oken se navíc pozná až po několika měsících používání za různých klimatických podmínek.
Budete-li uvažovat o nákupu oken, oslovte i tradičního českého výrobce oken značku Vekra, která je již 20 let pro desítky tisíc zákazníků jistotou správné volby.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 07 Červenec 2016 10:43 )