• 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/747728primigi.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/306352cas.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/760163bpp.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/587044mettinum.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/826178matej.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/475076jitona.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/609406model2014.jpg

Doporučené články

  • 0
  • 1
prev
next

Jaký materiál povlečení je nejvhod

News image

Ložní povlečení české výroby - SVOBODA LINEN, s.r.o. se zabývá výrobou kvalitního ložního povlečení, které v České republice i v z...

Číst dále

Rozkládací postel šikovné řešení ne

News image

JMP Studio zdravého spaní se specializuje na nabídku postelí, rozkládacích postelí a ložnic. Najdete zde i širokou nabídku kvalitn...

Číst dále

Kvalitní kuchyně na míru ...

News image

Představujeme Vám společnost HEVOS interiér sídlící v Zábřehu na Moravě kdy od jejího vzniku uplynulo již 25 let. Za tuto dobu si ...

Číst dále

Když Clinton Dahl zařizoval svůj dů

News image

Když Clinton Dahl zařizoval svůj nový dům ve funkcionalistickém stylu, přesně věděl, co chce, ale měl problém najít ty správné kou...

Číst dále

Trend letošního jara: vrásky nejsou in!

Tisk Email
otlens01
Milujete každoroční jarní probouzení přírody? Ptáčci vesele švitoří, pupeny se nalévají a ve všem tom jarním jásotu se tak snadno vracejí vzpomínky na časy, kdy vám bylo sedmnáct.  pak se podíváte do zrcadla a nemůžete uvěřit tomu, že tahle tvář skutečně patří vám.
S postupujícími léty pleť povoluje a ochabuje, už není tak pružná jako zamlada, brázdí ji vrásky. Devastující vliv času je neúprosný, sebelepší kosmetika jej nezastaví. Přesto není zoufání na místě.

Zharmonizujte svůj život s přírodním cyklem

Jak zahájit jarní očistu organismu? „Lze doporučit vyváženou, pestrou stravu, fyzickou aktivitu, rozumný životní styl, dostatek odpočinku,“ vypočítává Lenka Ottová, vedoucí lékařka Centra oční a estetické medicíny Ottlens v Šumperku. Konec zimy a začátek jara je podle ní navíc i obdobím, kdy mnoho žen kriticky hodnotí svůj vzhled a přemýšlejí, jak jej vylepšit.
Ottová se chápavě usmívá: „Rozhodně bych takový přístup nehodnotila jako zbytečnou marnivost. Všichni toužíme po tom, abychom byli krásní nejenom navenek, ale i uvnitř. Každý z nás má potřebu vylepšit svět, v němž žijeme. Začít u sebe, to je první krůček. Soulad duše a těla ženě přináší vnitřní harmonii a dodává jí sílu k tomu, aby dělala radost druhým, byla užitečná rodině i širšímu společenství.“
Pokud se žena rozhodne pro drobné kosmetické vylepšení, je k tomu období končící zimy mimořádně vhodné. „Každý ví, že v teplém počasí se jizvy hůře hojí. Chladnější sezóna je pro provedení drobných estetických zákroků příznivější,“ upřesnila Ottová.
Další výhodou je, že případné jizvičky se zahojí dřív, než přijdou první slunné dny. Žena, která vylepšení prodělá na konci zimy, vstoupí do jara přesně taková, jakou si přeje být. Tento aspekt oceňují především ženy, které chtějí zharmonizovat svůj osobní život s přírodním cyklem.otlens02

Oko – do duše okno

Mnohé ženy mají pocit, jako by se jim prožité nesnáze doslova zračily v očích. Marně hledají odpověď na otázku, čím to je. Používají přece kvalitní krémy a vrásky se jejich pleti dosud zdařile vyhýbaly. Přesto nevyhlížejí právě svěže.
„Náš vzhled významně ovlivňuje to, jak vypadají oční víčka,“ objasňuje oftalmoložka Ottová. Pleť v okolí očí je velice citlivá, snadno a rychle ochabuje, v pokročilejších stádiích dokonce visí nad i pod očima. V takových případech výrazně snižuje kvalitu vidění.
„Lidé se domnívají, že povislá kůže kolem očí je problémem starších generací, ale v praxi jsem se setkala i s třicátníky, kteří jej museli řešit,“ uvedla Ottová. V takových případech podle ní není proč váhat. „Jediným řešením je nechat si převislou kůži odstranit,“ upřesnila lékařka.
Tento docela obvyklý zákrok se provádí v lokálním umrtvení na sterilním chirurgickém sálku. „Pacienti bývají výsledkem mile překvapeni. Cítí se mnohem svěžeji, rozšíří se jim zorné pole, odpadá únava zapříčiněná trvalým tlakem převislé kůže na oko,“ vypočítává oftalmoložka. Po operaci je vhodné omezit sportovní aktivity na dobu do vytažení stehů. „Trochu si odpočinout, to k zdravému životnímu stylu patří,“ usmívá se lékařka.

Krásné řasy

Mnohé ženy nově nabytý svěží vzhled tak nadchne, že se jej rozhodnou korunovat drobností, která přináší nečekaný efekt.
„Ženy touží po dlouhých, hustých, výrazných řasách,“ upřesňuje Ottová. V uplynulých desetiletích byly odkázány pouze na kosmetická vylepšení. Ovšem umělé řasy mnohým z nich dodaly nepřirozený, někdy až doslova monstrózní vzhled.
„Do ordinace mi přicházely pacientky se záněty očí, které jim přivodily uměle nalepované řasy,“ vzpomíná oftalmoložka Ottová, jak se dostala k problematice pěstování přirozených řas s pomocí neškodných očních kapek. „Vím, že my ženy se jen nerady vzdáváme toho, co nás činí krásnými, proto jsem nechtěla pouze zakazovat, ale raději nabídnout vhodnou alternativu,“ říká Ottová.
Při hledání narazila na metodu používanou v USA, kterou vyzkoušela nejdřív na sobě a blízkých lidech. Výsledek nadchl ji samotnou i pacientky, které si pochvalují, že tato metoda je pohodlnější než kosmetické zákroky a dokonce i levnější. Na nově vypěstované řasy lze podle libosti nanášet maskaru.

S příchodem jara buďte krásná a svěží

Kult mládí vládne světu. Můžeme si o tom myslet, co chceme, ale je to tak. Tlak na udržení mladistvého vzhledu pociťují ženy v zaměstnání i ve společenském životě.
„Pokud snad někdo dámě naznačuje, že už není kaštánkem čerstvě vyloupnutým, pak to rozhodně není džentlmen,“ říká v nadsázce lékařka Ottová. Moderní žena si jistě udrží kritický odstup, přesto není od věci udělat si radost a vrásky nechat jako mávnutím kouzelného proutku vymizet. „Výborné zkušenosti mám s použitím botoxových injekcí i s aplikací výplní na bázi kyseliny hyaluronové,“ upřesnila Ottová.
Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí pleti, bohužel s postupem věku vymizí. Obsažena bývá i v krémech, používá se nejenom k odstranění vrásek, ale i ke zvýrazňování rtů a k nadzvednutí pokleslých koutků. Botulotoxin se dá aplikovat i do podpaží jako prevence nadměrného pocení. „Tento zákrok si velice pochvalují především muži, kteří tímto problémem trpí častěji než ženy,“ uvedla Ottová.otlens03

Hezká pleť

Pro svěží vzhled pleti není mnohdy nutné rovnou odstraňovat vrásky, někdy pomůže i chemický peeling. Výsledkem tohoto zákroku, který není možno zaměňovat s obvyklým kosmetickým peelingem, je hladká, čistá pleť bez pigmentových skvrn, jizviček a projevů akné.
„Při ošetření aplikujeme peelingové směsy s obsahem kyseliny glykolové, což je přírodní látka získaná z cukrové třtiny. Působením substance se povrchové vrstvy kůže sloupnou, při následném hojení se odloučené buňky nahrazují novými. Pleť pak má viditelně lepší strukturu,“ objasnila Ottová.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 07 Červenec 2016 10:48 )