• 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/747728primigi.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/306352cas.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/760163bpp.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/587044mettinum.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/826178matej.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/475076jitona.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/609406model2014.jpg

Doporučené články

  • 0
  • 1
prev
next

Jaký materiál povlečení je nejvhod

News image

Ložní povlečení české výroby - SVOBODA LINEN, s.r.o. se zabývá výrobou kvalitního ložního povlečení, které v České republice i v z...

Číst dále

Rozkládací postel šikovné řešení ne

News image

JMP Studio zdravého spaní se specializuje na nabídku postelí, rozkládacích postelí a ložnic. Najdete zde i širokou nabídku kvalitn...

Číst dále

Kvalitní kuchyně na míru ...

News image

Představujeme Vám společnost HEVOS interiér sídlící v Zábřehu na Moravě kdy od jejího vzniku uplynulo již 25 let. Za tuto dobu si ...

Číst dále

Když Clinton Dahl zařizoval svůj dů

News image

Když Clinton Dahl zařizoval svůj nový dům ve funkcionalistickém stylu, přesně věděl, co chce, ale měl problém najít ty správné kou...

Číst dále

Mladší a krásnější

Tisk Email

formosa01

V posledních letech se i u nás, v České  republice, rozvíjí obor  Estetická medicína. Lidem se dostává možnost zlepšovat vzhled, stav a tvar těla. Jedním z takových zařízení je sokolovské FORMOSA centrum, které pod vedením paní MUDr. Aleny Tiché preferuje  neinvazivní metody estetické medicíny. Klienti mohou využívat regenerační  kůry a omlazovací terapie a dostane se jim rady s výběrem lékařské kosmetiky. Oslovila jsem paní doktorku Alenu Tichou, aby mi vysvětlila metodu, která mě zajímala nejvíc a to novinku v oblasti modelace obličeje i těla, použití METACRILLU. Krásnější obličej můžete mít během 1-2 hodin bez operačního zásahu a narkózy, bez jizev a bez pooperační léčby.

Paní doktorko, co to je Meta Crill a jak jeho aplikace „zařídí“, aby bylo dosaženo kýženého cíle?

MetaCrill je injekční biokompatibilní sterilní viskózní gel. Tento implantát nevyvolává alergie, nemigruje, neobsahuje toxické látky ani látky pocházející z živočišných tkání a  splňuje přísné požadavky Evropské unie. Používá se jako trvalá výplň, k odstranění estetických vad, vrásek a ochablé kůže, za účelem dosažení mladšího a krásnějšího vzhledu. Aplikace MetaCrillu je rychlá, není nutná hospitalizace, operace ani anestézie. Mikrosféry, tj. částečky MetaCrillu,  působí jako výztuž, podněcují syntézu vlastního kolagenu a tím stabilizují implantát v místě aplikace. V našem centru používáme  novou technologii aplikace  výplní atraumatickými pružnými kanylami (Magic Needle). Podle hloubky aplikace se používají různé koncentrace MetaCrillu.  Pokožka si po výplních MetaCrillem zachovává přirozený vzhled a hladký povrch. MetaCrill je cenově srovnatelný s aplikací kyseliny hyaluronové. Metoda se využívá při modelaci obličeje (lícní obrys a profil, čelní oblast, nos, brada, dolní čelist, rty, ruce), propadlý hrudník, hýždě, zpevnění prsou.

formosa02Jak probíhá samotná procedura?

Po bezplatné konzultaci, kde zjišťujeme proběhlá onemocnění, alergie, užívané léky, se naplánuje termín aplikace MetaCrillu. Po příchodu na  naše pracoviště je klientka odlíčena včetně  šetrné povrchové desinfekce. Potom je na ošetřovanou část nanesena na 30 minut mast s anestetickým účinkem.  Před výkonem se označí místa aplikace, tenkou jehličkou  se ještě provede  lokální anestézie.  Samotná procedura se provádí již zmíněnými atraumatickými pružnými kanylami.  Před i po ošetření pořizujeme fotografie k možnému srovnání.  Klientka je poučena jak se má o ošetřené  místo starat, co je a není vhodné.

Je nutné, aby se na aplikaci touto metodou docházelo pravidelně?

MetaCrill je sice výplňový implantát trvalého charakteru, nelze  však  při první aplikaci  MetaCrillu  provést korekci všech vrásek a defektů. Proto se doporučuje provádět korekci  raději  nejméně dvakrát, aby  vzhled ošetřené partie byl přirozený a co nejdokonalejší.  Samozřejmě počet aplikací a množství spotřebovaného  MetaCrillu se odvíjí od množství vrásek, povadlosti pokožky a náročnosti klientky/klienta na svůj vzhled. Postupně  dochází k modelaci jakékoliv části těla. Nejčastěji provádíme modelaci obličeje.  Opakovanou - postupnou modelací obličeje  je možno dosáhnout  omlazení až o 10  let.

Meta Crill ale není jedinou službou, kterou FORMOSA centrum nabízí. Třeba nezvaná, ale věrná kamarádka nás žen - celulitida, poradíte si ve Vašem centru i s ní?

Celulitida je bohužel komplexní problém a zbavit se jí není tak jednoduché. Reálnou možností je zlepšení stavu a ideální je samozřejmě prevence. Když je v pořádku pitný a stravovací režim a zařazen aktivní pohyb, tak je možné přistoupit k různým druhům ošetření, které mohou s celulitidou pomoci. V našem centrum nabízíme radiofrekvenční  lipolýzu kombinovanou s lymfodrenáží. Dále nabízíme ošetření přístrojem Palomar StarLux 500, což je vysoce výkonný laserový přístroj, který má několik nástavných hlavic, přičemž každá hlavice je určena na řešení konkrétního problému, např.: pigmentových skvrn, žilek v obličeji i na dolních končetinách, jizev, strií, vrásek, povolené pokožky nebo k epilaci.

formosa03Může si klient dopřát i některou z relaxačních metod, třeba masáže apod.?

Klasické masáže zatím neprovádíme, ale velmi příjemná je lymfodrenáž, kterou můžeme provádět jak na dolní tak i na horní polovině těla.  Dále je mnohým  klientům příjemná i fototerapie přístrojem Omnilux, která regeneruje pokožku nebo ničí bakterie akné.

Pomůžete také pacientům s nadváhou nebo z formováním postavy?

K formování postavy slouží již zmiňovaná radiofrekvenční lipolýza přístrojem Accent XL. V ošetřovaném místě dochází ke stimulaci procesu lipolýzy, tedy rozpouštění tuků, který je pro tělo zcela přirozený. Tento proces je však závislý na správném fungování těla, proto je vhodné upravení stravovacího a pitného režimu a zařazení aktivní fyzické činnosti. V budoucnosti bychom také chtěli zařadit služby výživového poradenství. Další možností jak pomoci s formováním postavy je injekční lipolýza, během níž se do problémového místa tenkou jehlou aplikuje látka lecitin, který štěpí tuky. V dnešní době je možné provádět si tuto injekční lipolýzu nebo mezoterapii i doma pomocí tzv. dermarolerů. Neměli bychom zapomenout ani na zdravé opálení Vita Liberta aplikující se nástřikem, které spíše kamufluje než tvaruje postavu, ale zakryje nedostatky a zvýrazní krásu.

Vy se zabýváte také léčbou a poradenstvím v oboru revmatologie.  Co nabízíte pacientům s touto diagnózou?formosa03

Hlavní onemocnění, která v ordinaci  léčím jsou revmatoidní artritida, psoriatická artritida, ankylozující spondylitida, dna, počínající artróza drobných ručních kloubů a kolenních kloubů nebo osteoporóza. Pacienti jsou léčeni  dle doporučených postupů pro výše uvedené  diagnózy, včetně biologické léčby, která je dostupná pouze v několika centrech v České republice. Provádíme intrartikulární  injekce, tj. injekce do kloubů  např.  kyselinu  hyaluronovou  atd. Dle zájmu klientů provádíme i léčbu  přípravky  fyziologické regulační medicíny, která není hrazena zdravotními pojišťovnami.
Děkuji Vám za rozhovor paní doktorko a přeji hodně úspěchů ve Vaší práci.
Zita Říkalová
 
Aktualizováno ( Čtvrtek, 07 Červenec 2016 10:47 )