• 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/747728primigi.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/306352cas.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/760163bpp.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/587044mettinum.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/826178matej.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/475076jitona.jpg http://www.modnitrendy.com/components/com_main2_photoslide/images/thumbm/609406model2014.jpg

Doporučené články

  • 0
  • 1
prev
next

Jaký materiál povlečení je nejvhod

News image

Ložní povlečení české výroby - SVOBODA LINEN, s.r.o. se zabývá výrobou kvalitního ložního povlečení, které v České republice i v z...

Číst dále

Rozkládací postel šikovné řešení ne

News image

JMP Studio zdravého spaní se specializuje na nabídku postelí, rozkládacích postelí a ložnic. Najdete zde i širokou nabídku kvalitn...

Číst dále

Kvalitní kuchyně na míru ...

News image

Představujeme Vám společnost HEVOS interiér sídlící v Zábřehu na Moravě kdy od jejího vzniku uplynulo již 25 let. Za tuto dobu si ...

Číst dále

Když Clinton Dahl zařizoval svůj dů

News image

Když Clinton Dahl zařizoval svůj nový dům ve funkcionalistickém stylu, přesně věděl, co chce, ale měl problém najít ty správné kou...

Číst dále

Obtěžují Vás hemoroidy?

Tisk Email

aura

 Hemoroidy, jinak řečeno zlatá žíla, je civilizační onemocnění, o kterém první zmínky sahají až do starověkého Egypta. Odhaduje se, že hemoroidy trpí více než polovina populace, muži i ženy. Hemoroidy jsou onemocněním velmi delikátním, intimním, nepříjemným a také častým. Jde vlastně o křečové žíly v konečníku. Projevují se jako zduření a zvětšení hemoroidální žilní pleteně v konečné části střeva. Řada lidí ze zbytečného ostychu odkládá návštěvu lékaře a přichází k němu až ve velmi pokročilém stádiu onemocnění.

Jak hemoroidy vznikají?

Hemoroidy vznikají zvýšeným tlakem na konečník, jehož následkem dochází k nárůstu žilního tlaku a následnému vychlípení žilní stěny. Žilní pleteň se zvětšuje a protlačuje se přes sliznici konečníku, až vyhřezává ven. Onemocnění postihuje častěji muže a riziko jejich vzniku narůstá s věkem. Uvádí se, že nad 30 let věku trpí tímto onemocněním až 70 % lidí.

aura01Příčiny hemoroidů

Příčinami jsou všechny stavy, kdy dochází ke zvyšování žilního tlaku v konečníku. Jedná se zejména o zácpu a intenzivní tlačení na stolici, obezitu, těhotenství a stravu s nízkým obsahem vlákniny. Svou roli hraje také alkohol, kouření a nadměrné pití kávy. Nelze opomenout ani dědičný podíl na kvalitu žilní stěny.

Jak se hemoroidy projevují?

Hlavním příznakem hemoroidů je zejména svědění, ale i nepříjemné pocity v konečníku a krvácení, které může být jen slabé, viditelné jako stopa na toaletním papíře nebo velmi intenzivní. V některých případech může být signálem možných komplikací bolest v dané oblasti. Občas pozorujeme hlen na stolici a podrážděnou kůži v okolí konečníku, vlhký, mokvající konečník. Hemoroidy průběhem času vyhřezávají z konečníku ven jako drobné bouličky, které lze zpočátku zasunout dovnitř. Později zůstávají vyhřezlé trvale.

Komplikace hemoroidů

Nejčastější komplikací hemoroidů je krvácení. To může být jen nepatrné, stopové, ale také velmi rozsáhlé. V případě dlouhodobého krvácení z hemoroidů nelze vyloučit vznik chudokrevnosti, v extrémně závažných případech rozsáhlého krvácení může dojít až k ohrožení života. Další komplikací, která může v souvislosti s hemoroidálním onemocněním vzniknout, je trombóza. Tedy ucpání žilního uzlu sraženou krví. Projevuje se jako zatvrdlá boulička s výraznou bolestivostí. Boulička může prasknout a mírně krvácet. Někdy spontánně odezní, jindy postiženého přivádí k lékaři. V případě dlouhodobě neléčených hemoroidů spojených s výhřezem sliznice konečníku může dojít k rozsáhlé trombóze s následným odumřením části sliznice. Tento stav už je velmi závažný.

Na co si dát pozor?aura02

Kromě všech nepříjemností, které hemoroidy přináší, bývá ještě problémem jejich možná záměna s dalšími onemocněními střeva. Jde například o výchlipky tlustého střeva, polypy, kondylomata, fisury, záněty nebo nádory. Pokud se tedy objeví příznaky v podobě krvácení z konečníku, hmatné bouličky nebo výtok hlenu, je třeba vždy navštívit lékaře. Není však nutné panikařit, většinou jsou na vině právě hemoroidy. Nicméně s jistotou to potvrdí jedině lékař. V případě podezření na závažnou nemoc je nutné myslet na to, že včasná diagnostika onemocnění střeva hraje rozhodující roli
v jeho úspěšné léčbě. A i proto je zapotřebí překonat stud.

Bezbolestná léčba hemoroidů HAL-RAR

Stejně jako v léčbě jiných onemocnění  i v řešení potíží s hemoroidy v posledních letech sledujeme vzrůstající počet progresivních moderních metod. Jednou z nich je metoda HAL-RAR, která si díky vysoké účinnosti a především bezbolestnému provedení získal zájem odborné i laické veřejnosti. Bezbolestné řešení problému s hemoroidy prostřednictvím této metody nabízí svým klientům také pražské Aura Medical Clinic, první centrum estetické a regenerativní medicíny svého druhu u nás. Principem celé operace, kterou v Aura Medical Clinic provádí vyškolení a certifikovaní specialisté, je lokalizace pomocí ultrazvuku a potvrzení přívodné cévy do hemoroidálního uzlu s následným podvazem dané cévy zásobující hemoroid krví. Podvazem cévy se řeší příčina hemoroidálního uzlu a eventuální progrese hemoroidů v dané lokalitě. Následně se pomocí vstřebatelného pokračujícího stehu provede prošití, vytažení a fixace případného prolapsu anální sliznice. Výhodou metody HAL-RAR je bezesporu využití v indikační škále u II. – IV. stupně s minimem možných komplikací, zásluhou zmíněné techniky dané operace. Na základě provedených studií vykazuje tato metoda až 95% úspěšnost. Výhodou je i výkon řešený ambulantně nebo za krátkodobé hospitalizace s minimálním rizikem možných chirurgických komplikací při kauzálním ošetření hemoroidální nemoci z invazivních chirurgických metod. Metoda HAL je obzvláště účinná u hemoroidů II. a III. stupně a společně s RAR u některých hemoroidů III. a většiny hemoroidů IV. stupně. Společně tvoří jeden z nejméně invazivních, nově používaných zákroků.

Jak to funguje konkrétně? Systém HAL

Do análního otvoru se v lokální anestezii zavede miniaturní ultrazvukový přístroj. Ten chirurgovi umožní přesnou lokalizaci cév zásobujících hemoroidy krví. Dané cévy se následně podvážou vstřebatelným stehem. Zamezí tak dalšímu průtoku krve do hemoroidálního uzlu. V dané oblasti je minimální citlivost, proto lze zákrok provést bezbolestně pouze v lokální anestezii.

aura03Systém RAR

Zákrok při prolabujících hemoroidech může navázat vytvořením pokračujícího stehu od podvazu hemoroidálního uzlu směrem dolů. Přístroj je navržen tak, aby jehla zachytila pouze vyhřezlou tkáň hemoroidu. Konce nitě se svážou dohromady a stáhnou se k prvotnímu podvazu hemoroidálního uzlu. Výsledkem je vtažení hemoroidů zpět do místa vzniku. Tkáň se zajizví a snadno se začlení zpět do análního kanálu.

Princip metody RAR Další způsoby řešení potíží s hemoroidy

Potíže s hemoroidy lze léčit také konzervativní terapií, semiinvazivní terapií a v neposlední řadě klasickou chirurgickou cestou. Konzervativní terapie je vhodná u I. stupně, kde lze zvolit jak lokální, tak i celkovou léčbu. Využívat se může dále jako podpůrná terapie, případně doplňující při dalších stádiích hemoroidálního onemocnění či komplikacích. Další skupinou je semiinvazivní léčba, která se používá především pro řešení hemoroidů I., II., případně u III. stupně. Sem patří například Barronova metoda ligace hemoroidálních uzlů, sklerotizace, koaugulace, kryace. Tedy metody založené na destrukci hemoroidálního uzlu. Výhodou je ambulantní provedení výkonu, nevýhodou je opakování výkonů bez možnosti přesné identifikace a podvazu dané cévy příslušející  k hemoroidálnímu uzlu.
Zmíněné metody nejsou vhodné u IV. stupně. Léčba invazivními chirurgickými metodami operace podle Longa /pomocí staplerové techniky/ a klasická operace podle Morgan Milligena není tak komfortní a vyžaduje vždy minimálně krátkodobou hospitalizaci v nemocnici.
Aktualizováno ( Čtvrtek, 07 Červenec 2016 10:47 )